ART / Lithographs / Litograph in colors 14087090
*
nr 1408 7090
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday July 19 2021
at 20:15:08
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
nr 1408 7090
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Auction date: |
Monday July 19 2021 |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46